ROCKET-ШКОЛА

Інтернет-школа сучасного гуманного лову коропа

ROCKET-ШКОЛА

Повідомлення Doc » 17 лютого 2013, 21:24

Зображення

З метою популяризації сучасного гуманного виду лову коропа, здорового способу життя та поважливого ставлення до природи за підтримки керівника коропового напрямку Федерації Риболовного Спорту України, Президента Київського коропового Клубу Владислава Бугая, Рівненської Обласної Федерації Риболовного Спорту, адміністрації інтернет-ресурсу http://fishing.rovno.ua, TM «Rocket Baits&Tackle» сьогодні ми відкриваємо інтернет-школу спортивного лову коропа «ROCKET-ШКОЛА»!

В даній "Школі" ескпертами-спортсемнами такими, як Влад Бугай, Олег Пєвнєв, Ігор «Шкодник» та простими рибалками максимально доступно буде подаватися матеріал починаючи з історії та ідеології карпфішингу до практичних порад з виготовлення та застосування повідків, оснасток, бойлів і т.д.

З часом плануються практичні семінари, в тому числі на водоймах, за участю провідних спортсменів-короп'ятників України.

Сподіваємось, що дана «Школа» допоможе молодим рибалкам швидше та краще освоїти такий чудовий напрямок рибальства, як CARPFISHING!

З БОГОМ!!!

CarpTeam «Doc-Flagman»
Модератор (від латинського moderor - стримувати).

За це повідомлення автора Doc подякували: 10
Admin (18 лютого 2013, 20:29), Carpfisher (25 лютого 2013, 00:08), flagman (17 лютого 2013, 21:28), KacIIep (17 лютого 2013, 21:50), Komandos (28 листопада 2014, 19:10), Pank (17 лютого 2013, 22:18), рибалка (26 лютого 2013, 22:30), Козак (18 лютого 2013, 16:35), Паша бойл (13 лютого 2016, 14:36), тімі (17 лютого 2013, 22:38)
Рейтинг:38.46%
 
Аватар користувача
Doc
 
Повідом.: 2247
З нами з: 06 жовтня 2011, 19:57
Звідки: м.Рівне
Подякував (ла): 1196 раз.
Подякували: 4901 раз.

ROCKET-ШКОЛА. Історія та філософія карпфішингу

Повідомлення flagman » 17 лютого 2013, 21:28

Зображення

Карпфішинг можна порівняти з грою в шахи: є завдання, є набір інструментів, і лише від гравця залежить, яким шляхом він піде для досягнення своєї мети.

Зображення

Окрім фігур ми маємо серйозного суперника, часовий та психологічний фактори, вплив навколишнього середовища, штучних умов, створених людьми, і т.д. Іншими словами, карпфішинг для початківців - гра в шахи із закритими очима. До мату далеко: завдання номер один - знайти дошку...

Зображення

Після набуття невеликого досвіду приходить думка: я можу все. Далі короп'ятник отримує чергові знання, як працюють комбінації ходів фігур, і розуміє: виграти неможливо. Проходить черговий виток часу, і ми усвідомлюємо, що перебирати комбінації - доля комп'ютерів і шлях в нікуди, так як є маса факторів, що не піддаються врахуванню, але впливають на кінцевий результат. У цей момент починаються пошуки філософського каменю... бойла, гачка, волосіні і т.д.

Зображення

Часто ми возимо з собою гори бойлів, вважаючи, що перебір запахів насадки - шлях, який дозволяє ефектно вбити всі фігури супротивника.

Зображення

Але є небезпека. По-перше, перебір часто не дозволяє знайти оптимальну насадку. По-друге, в даних умовах велику роль грають інші чинники, аніж насадка. Висновок простий - для підвищення результативності зменшити кількість і види насадок. А час, що звільнився направити на пошук перспективної точки лову, визначення потрібної прикормки, монтажу і тд.

Зображення

Таким чином, щоб показати найкращий результат, необхідно вибрати оптимальне рішення у кожній зі складових карпфішінгу. При цьому складові карпфішінгу - це нескінченно велике різноманіття обладнання, оснащення, монтажів, прикормки, пошуку точки лову, психологічного стану короп'ятника, місця лову, пори року і часу доби, погоди і т.д. Перед тим, як закинути оснастку в точку, ми повинні запитати себе: а чи оптимальне це рішення в даній ситуації? І якщо відповідь ствердна, слід закинути оснастку і чекати клювання. В іншому випадку не варто чекати і треба продовжувати формувати пастку для коропа за більш оптимальним сценарієм. У цьому суть теорії карпфішінгу.

Зображення

В силу того, що, як я вже писав, складові карпфішінгу досить різноманітні, для побудови пастки необхідно вибрати лише найоптимальніші з них. При цьому тотальний контроль повинен відбуватися на кожній ділянці лову і в кожну одиницю часу. Це не тільки оптимальні монтаж, насадка або місце. Найчастіше ці складові даремні, якщо немає контролю над іншими елементами. Що толку від самого смачного бойла, якщо ми не знайшли вірно точку або не можемо спокійно вивести того єдиного коропа, який взяв нашу насадку протягом доби.

Зображення

Що ж таке карпфішинг? Важко дати чітке визначення. Хоча багато хто і намагається це зробити. Одні кажуть, що, мовляв, це ловля на бойли. Інші - що це ловля за принципом «упіймав - відпусти». Треті стверджують, що карпфішингом займаються виключно «хворі» люди. Можливо, мають рацію і перші, і другі, і треті. Але все це - визначення за «зовнішніми» ознаками. Набагато цікавіше подивитися на якісну сторону нашого захоплення.

Зображення

Карпфішінг - це не бойли, не кілограми, не метри. Це, насамперед, заняття для розуму. Сила важлива, але вторинна. Ловля коропа повинна бути, як мінімум, красива. Якщо вона красива, цього часто достатньо. Красива ловля приносить задоволення від самого процесу ловлі.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Часто якісний процес приносить планований результат. Але досягнення результату лише невелика дещиця створення нами якісного і красивого процесу лову.

Зображення

Існують посилання на наживку, прив'язану до гачка, датовані 18 століттям, але нам цікаві тільки дві людини, які принесли цю оснастку в сучасну коропову ловлю - Ленні Мідльтон і Кевін Маддокс.

Вони розробили дану оснастку, щоб знайти вирішення проблеми дуже обережного, делікатно клювання коропа, під час лову з вільно висячою волосінню або дуже легкими грузилами. Причиною була ідея, що короп, відчувши навіть слабкий опір з боку оснащення, моментально виплюне наживку.

До того моменту, більшість рибалок-короп'ятників використовували спеціально заварені тіста і головним методом було занурення гачка в наживку, щоб риба не побачила або відчула його. Це створювало іншу проблему - неможливість нормально підсікти, так як жало гачка застрявало в наживці.

Пізніше з'явилися наживки прикріплена збоку від гачка, коли жало було не приховано наживкою.

Але проблема ненатуральної поведінки наживки залишилася, так як вона все ще кріпилася до товстої, жорсткої і важкої моно волосіні.

В результаті деяких тестів, проведених в спеціальному акваріумі, двоє приятелів встановили, що короп всмоктує їжу на відстані, а потім пережовує її своїми глотковими зубами. Вони припустили, що якби можна було обманом змусити коропа взяти наживку в рот і проковтнути до глоткових зубів, і якщо б за наживкою слідував гачок - то він якраз би опинився в потрібному місці порожнини рота коропа, щоб зачепитися.

Зображення

Щоб змусити наживку вести себе як можна більш природно, вони вирішили що волосінь, за допомогою якої прив'язується наживка до гачка, повинна бути настільки тонка, наскільки це можливо.

В оригінальному експерименті використовувалося волосся з голови дружини Кевіна, звідси і народилася назва цієї оснастки. Волосся виявилося занадто ламким, для використання в тому друзі використали моно нитку на 1 фунт, прив'язану до вушка гачка.

Довжина "волосини" була обрана в 3 інча, так як це і була відстань між губами коропа і його глотковими зубами. Виникла проблема засікання коропа зовні, за губу, тому пізніше, довжина "волоса" була зменшена до 2 інчей.

Перші експерименти показали колосальну результативність оснастки і безбоязне відношення коропа до неї.

До використання "волосини", коропові покльовки виражалися в легкому тремтінні і потягуванні, які вимагали підсічки буквально на рівні рефлексів. При використанні "волосяний оснастки" короп бере насадку настільки впевнено і покльовка настільки явно виражена, що не складає ніяких труднощів провести негайну і часто передчасну підсічку, коли у коропа не залишається часу на те, щоб проковтнути наживку досить глибоко, так щоб гачок виявився у нього у роті.

Намагаючись вирішити проблему передчасних підсічок, Кевін видалив рукоятки зі своїх котушок, так що при спостереженні покльовки був потрібен час, на установку рукояток на місце перед виконанням підсічки. Це створило вимушену затримку, що дозволяє Карпу всмоктати гачок в рот. Проблема була вирішена і коропи засікалия успішно.

Успіхи Ленні ніколи не були опубліковані, але Кевін здобув кілька рекордів і був першим, хто зловив 20 20-ти фунтових коропів за сезон, плюс незліченна кількість просто великого коропа в одній з найскладніших водойм. Природно, що такий успіх привернув до них загальну увагу і секрет "волосини" став відомий всьому світу.

Решта, як вони кажуть, це історія.

Зображення

Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman")

За це повідомлення автора flagman подякували: 8
Carpfisher (25 лютого 2013, 00:08), сазан олег (24 лютого 2013, 23:19), Doc (17 лютого 2013, 21:29), KacIIep (17 лютого 2013, 21:50), Pank (17 лютого 2013, 22:18), рибалка (26 лютого 2013, 22:30), Козак (18 лютого 2013, 16:36), тімі (17 лютого 2013, 22:38)
Рейтинг:30.77%
 
Аватар користувача
flagman
 
Повідом.: 337
З нами з: 14 листопада 2011, 22:39
Подякував (ла): 1637 раз.
Подякували: 919 раз.

ROCKET-ШКОЛА. Повідок з м’якого плетеного матеріалу

Повідомлення Doc » 17 лютого 2013, 21:40

Зображення

Все повинно бути викладено так просто, як тільки це можливо, але не простіше. Альберт Енштейн

Такий повідок досить простий у виготовленні (що має неабияке значення для тих, хто в карпфішингу робить лише перші кроки) і може використовуватися в різних умовах лову, проте найбільш ефективний на чистому замуленому чи твердому дні, а також у місцях, де дно вкрите м'яким рослинним покривом.

Переваги :

1. Делікатна подача насадки - при клюванні короп не відчуває супротиву м'якої плетінки і лякається тільки коли наколюється на гачок.

Недоліки :

1. Схильність до заплутування при закиданні (дану проблему можна вирішити шляхом застосування конусної трубочки-протизакручувача, ПВА-матеріалів чи стіків).
2. Низька стійкість до порізів та стирання.

Матеріали :

Зображення

1. Насадка (для визначення довжини волосини), або спеціальна лінійка
2. Стопор для насадок
3. Гумовий стопор для фіксації насадки на волосині
4. Гачок
5. Силіконова трубочка (для фіксації на гачку волосини)
6. М’який плетений повідковий матеріал
7. Конусна трубочка-протизакручувач
8. Голка для насадок
9. Голка для в’язання лідкорів
10. "Затяжка" для вузлів
11. Ножиці

Зображення

Інструкція "step by step" :

Крок 1. Беремо повідковий матеріал :

Зображення

та одягаємо на нього гумовий стопор для фіксації на волосині насадки :

Зображення
Зображення

Крок 2. За допомогою вузла "вісмірка" формуємо петлю для стопора насадок :

Зображення
Зображення

Крок 3. Відміряємо необхідну нам довжину майбутнього повідка, враховуючи розхід на «безвузловий» вузол та вузол під вертлюжок для повідків :

Зображення

Довжина повідка залежить від наступних факторів :

* Складу дна в місці лову. Повідки середньої довжини 20-30 см, краще використовувати при ловлі на твердому дні, що складається з піску, глини, каміння, а також у місцях зі слабко замулених дном, де товщина мулу, на яку заглиблюється грузило, становить кілька сантиметрів. Довгі повідки 30-50 см, в основному використовуються при лові на ділянках з сильно замулених дном, а також при наявності трав'яного килима в секторі лову. Однак не завжди є необхідність значного збільшення довжини повідка в місцях з товстим шаром мулу. Заміна оснастки «in-line» на оснастку з боковим кріпленням грузила, яка менше затягує повідок в мул або оснастку «гелікоптер» (про види оснасток ми поговоримо в наступних статтях), зменшення ваги грузила і використання грузил іншої форми може частково або повністю компенсувати необхідність збільшення довжини повідка. Короткі повідці 10-20 см найбільш ефективні в умовах лову на течії, а також при лові на великих дистанціях в місцях з твердим глинистим, піщаним або кам'янистим дном на водоймах без течії.

* Від дистанції лову. Необхідно мати на увазі, що збільшення довжини повідка негативно позначиться на дальності закидання. Чим коротший повідок, тим далі можна закинути оснастку, за інших рівних умов, адже довгий повідок має більший опір і сильніше відхиляє грузило в польоті. При зменшенні довжини в два рази, дистанція закидання може збільшитися на 10-15%, а така надбавка може стати вирішальною в деяких ситуаціях.

* Від виду риби, яку передбачається ловити. При лові амура має сенс збільшити довжину повідка, щоб надати більше часу для попадання в рот риби не тільки насадки, але й гачка. Для лову коропа, що має видовжене тіло, як у річкового сазана, доцільно використовувати повідки більш короткі, ніж при лові риби, що має округле тіло. В останньому випадку збільшення довжини повідка необхідно для того, щоб короп відчув вагу грузила в той момент, коли він вже прийме горизонтальне положення.

Крок 4. Беремо силіконову трубочку відповідного діаметру (щоб за звичайних умов вона щільно притискала волосину до цев’я гачка, а в момент засікання риби злітала до вушка) :

Зображення
Зображення

відрізаємо шматок довжиною 3-4 мм та за допомогою голки для в’язання лідкорів одягаємо його на повідок :

Зображення
Зображення

Крок 5. Для виготовлення свого повідка ми будемо використовувати гачки ТМ «Rocket Baits&Tackle» RT-01TF (аналог гачків «Kurv Shunk» ТМ «Korda») :

Зображення

Їх цев’йо загнуто, а вушко дивиться на жало так, що умовна лінія проведена через ці дві точки проходить по дотичній :

Зображення

Тому форма цього гачка (в народі – «банан») не потребує додаткового доведення термоусадкою. Вони дуже ефективні бо найкращим чином реалізують процес повороту в роті риби, і відмінно підходять для лову великого та обережного коропа. Також вони підходять для виготовлення більшості повідків.

Продіваємо гачок в силіконову трубочку, а повідковий матеріал пропускаємо через вушко в напрямку до жала, як показано на фотографії :

Зображення
Зображення
Зображення

Крок 6. Беремо насадку, під яку в’яжеться повідок :

Зображення

та за допомогою голки для насадок одягаємо її на волосину :

Зображення

Фіксуємо стопором для насадок :

Зображення

Вибираємо довжину волосини таким чином, щоб насадка вільно огинала згин гачка по всій його окружності :

Зображення

Крок 7. Після того, як ми вибрали довжину волосини слід міцно притиснути її пальцями до цев’я гачка та почати намотувати «безвузловий» вузол. Разом з тим, слід пам’ятати, що намотування потрібно проводити в сторону, протилежну закінченню вушка (щоб кінець проволоки не травмував повідковий матеріал) :

Зображення

Залежно від розміру гачка навколо цев’я потрібно проводити 6-10 повних обертів повідкового матеріалу, після чого знову пропустити його через вушко в напрямку жала :

Зображення

Після всіх маніпуляцій кінцева частина повідка повинна виглядати ось так :

Зображення

Крок 8. Для того, щоб частково зменшити ймовірність заплутування такого повідка при закиданні, варто поставити на нього конусну трубочку-протизакручувач :

Зображення
Зображення
Зображення

В кінцевому результаті ми отримаємо ось такий повідок :

Зображення

Юрій Тарасюк (Doc, CarpTeam «Doc-Flagman»). Фотографії - Роман Тарасюк (Козак)
Модератор (від латинського moderor - стримувати).

За це повідомлення автора Doc подякували: 8
Carpfisher (25 лютого 2013, 00:09), сазан олег (24 лютого 2013, 23:19), flagman (17 лютого 2013, 21:45), KacIIep (17 лютого 2013, 22:27), Pank (17 лютого 2013, 22:17), рибалка (26 лютого 2013, 22:31), Козак (18 лютого 2013, 16:35), тімі (17 лютого 2013, 22:39)
Рейтинг:30.77%
 
Аватар користувача
Doc
 
Повідом.: 2247
З нами з: 06 жовтня 2011, 19:57
Звідки: м.Рівне
Подякував (ла): 1196 раз.
Подякували: 4901 раз.

ROCKET-ШКОЛА. Комбінований повідок...

Повідомлення flagman » 24 лютого 2013, 09:31

Зображення

Комбінований повідок з м’якого плетеного матеріалу з покриттям

При виготовленні таких повідків використовується спеціальний матеріал, у якого м'яка плетена нитка вкрита пластиковою оболонкою (Camo Core від ACE Carp, Kryston Snake Bait і Super Mantis, Fox Insider, Mask, Coretex, N-Trap від Korda). Ця оболонка захищає повідок від зовнішніх впливів, наприклад від порізів об гострі камені чи краї черепашок, що особливо актуально при ловлі на річках, гравійних кар'єрах, в закоряженних місцях і т. д. Ще однією перевагою такого повідка є те, що він рідко плутається навіть при силовому закиданні.

До недоліків можна віднести відносну складність виготовлення і необхідність їх перевезення в жорстких повідницях в розтягнутому вигляді, щоб уникнути деформації.

Плетений матеріал в захисній оболонці використовується для виготовлення як повідків для тонучих насадок, так і для плаваючих. У останньому випадку оболонка знімається на тій частині повідка, яка піднімається над дном, а в місці її закінчення ставиться огрузка з м'якого свинцю або спеціальний сталевий грузик.

Для даного повідка ми будемо використовувати слідуючі матеріали:

Зображення

1. Насадка (для визначення довжини волосини), або спеціальна лінійка
2. Стопор для насадок
3. Гумовий стопор для фіксації насадки на волосині
4. Гачки
5. Силіконова трубочка (для фіксації на гачку волосини)
6. М’який плетений повідковий матеріал з захисним покриттям.
7. Конусна трубочка-протизакручувач
8. Голка для насадок
9. Голка для в’язання лідкорів
10. "Затяжка" для вузлів
11. Ножиці
12. Серцевина від ледкора
13. М’який свинець

Тепер, починаємо робити повідок!

Крок 1. Беремо повідковий матеріал :

Зображення
Зображення

та знімаємо частину захисного покриття :

Зображення
Зображення

Крок 2. Для закріплення насадки вдягаємо силіконовий стопорок :

Зображення

Крок 3. За допомогою вузла "вісмірка" формуємо петлю для стопора насадок:

Зображення

Крок 4. Беремо насадку, під яку буде використовуватися даний повідок:

Зображення
Зображення

і одягаємо її на голку :

Зображення

а далі на майбутній повідок :

Зображення

і фіксуємо стопором для насадки :

Зображення
Зображення

Крок 5. Відміряємо необхідну нам довжину майбутнього повідка, враховуючи розхід на «безвузловий» вузол та вузол під вертлюжок для повідків :

Зображення

Крок 6. Беремо силіконову трубочку відповідного діаметру (діаметр трубочок є різний під різну величину гачка) :

Зображення

відрізаємо шматок довжиною 3-4 мм та за допомогою голки для в’язання лідкорів одягаємо його на повідок :

Зображення

Крок 7. Для виготовлення свого повідка ми будемо використовувати гачки ТМ «Rocket Baits&Tackle» RT-18 (аналог гачків Wide Gape ТМ «Korda»).

Зображення

Крок 8. Продіваємо гачок в силіконову трубочку, а повідковий матеріал пропускаємо через вушко в напрямку до жала :

Зображення
Зображення

Крок 9. Вибираємо довжину волосини таким чином, щоб насадка вільно огинала згин гачка по всій його окружності:

Зображення

Крок 10. Після того, як ми вибрали довжину волосини слід міцно притиснути її пальцями до цев’я гачка та почати намотувати «безвузловий» вузол. Слід пам’ятати, що намотування потрібно проводити в сторону, протилежну закінченню вушка ( щоб повідковий матеріал не травмувавя об закінчення вушка) :

Зображення

робимо 6-10 обертів (залежить від розміру гачка), після чого знову пропускаємо кінець повідка в вушко в напрямку жала:

Зображення

за допомогою спеціальної затяжки затягуємо наш «безвузловий» вузол:

Зображення

На наш повідок також можна ставити термоусадочну трубочку :

Зображення

Для підвищення самозасікаючих властивостей оснастки при використанні більшості гачків (особливо з коротким цев’йом) корисно застосувати термоусадочну трубочку, що дозволяє як би продовжити цев’йо гачка і додати йому особливу форму, що сприяє правильному розвороту гачка у роті риби.
Термоусадочна трубочка, надіта на цев’йо гачка (приблизно на міліметр далі, чим закінчується безвузловий вузол), повинна мати таку довжину, щоб продовження лінії жала гачка проходило точно через кінець трубочки.
Отже, підібравши необхідну довжину термоусадочної трубочки, зрізаємо на її кінчику маленький кутик, одягаємо трубочку на повідок, а потім на цев’йо гачка, прикривши «без вузловий» вузол. Кінець трубочки зі зрізаним кутиком повинен знаходитися на повідку і бути розвернутий зрізом у напрямку до жала гачка. Далі ставимо термоусадочну трубочку, акуратно помістивши поводок в окріп на кілька секунд. Слід стежити за тим, щоб в окріп занурювалася тільки вільна від обплетення частина повідка. Також усаджувати термоусадку можна і над паром і за допомогою запальнички.

Зображення

Крок 11. Для зменшення ймовірності заплутування нашого повідка при закиданні, ставимо на нього конусну трубочку-протизакручувач :

Зображення
Зображення
Зображення

Крок 12. Щоб гачок краще розвертався в нижню губу коропа, ми огрузимо наш повідок м»ягким свинцем :

Зображення

з метою більш надійної фіксації пасти на повідку а також її економії можна використати шматок серцевини ледкора, попередньо намотавши її на повідок:

Зображення
Зображення

Крок 13. В кінцевому результаті ми маємо ось такий повідок :

Зображення

Олександр Холод (Flagman, CarpTeam "Doc-Flagman"). Фотографії - Роман Тарасюк (Козак).

За це повідомлення автора flagman подякували: 9
Андрій Ш (24 лютого 2013, 20:50), Carpfisher (25 лютого 2013, 00:09), сазан олег (24 лютого 2013, 23:19), Doc (24 лютого 2013, 09:54), KacIIep (24 лютого 2013, 09:37), Pank (08 березня 2013, 13:27), рибалка (26 лютого 2013, 22:31), Козак (24 лютого 2013, 12:06), тімі (24 лютого 2013, 09:53)
Рейтинг:34.62%
 
Аватар користувача
flagman
 
Повідом.: 337
З нами з: 14 листопада 2011, 22:39
Подякував (ла): 1637 раз.
Подякували: 919 раз.

ROCKET-ШКОЛА. Комбінований повідок...

Повідомлення Doc » 03 березня 2013, 10:44

Зображення

Все повинно бути викладено так просто, як тільки це можливо, але не простіше. Альберт Енштейн

Комбінований повідок з м’якого плетеного матеріалу та флюорокарбону.

Даний повідок є іншим варіантом, описаного в попередній статті. Проте, він має як свої переваги, так і свої недоліки.

Переваги :

1. Оскільки коефіцієнт заломлення світлового променю флюорокарбоном майже такий самий, як і у води - більша частина повідка лишається практично не помітною.

Недоліки :

1. Низька стійкість до порізів.
2. Дещо складніше виготовлення.

Матеріали :

Зображення

1. Насадка (для визначення довжини волосини), або спеціальна лінійка
2. Стопор для насадок
3. Гумовий стопор для фіксації на волосині насадки
4. Гачок
5. Силіконова трубочка (для фіксації на гачку волосини)
6. М’який плетений повідковий матеріал
7. Флюорокарбон
8. Гумові стопора циліндричної форми розміру «SSS» для огрузки повідка за оригінальною (власною) методикою
9. Ковзний груз вагою 1 г
10. «Циганська» голка
11. Конусна трубочка-протизакручувач
12. Голка для насадок
13. Голка для в’язання лідкорів
14. «Затяжка» для вузлів
15. Ножиці

Зображення

Інструкція «step by step» :

Крок 1. Беремо повідковий матеріал :

Зображення

та одягаємо на нього гумовий стопор для фіксації на волосині насадки :

Зображення
Зображення

Крок 2. За допомогою вузла "вісмірка" формуємо петлю для стопора насадок :

Зображення
Зображення

Крок 3. Відміряємо необхідну нам довжину першої - м’якої частини майбутнього повідка, враховуючи розхід на «безвузловий» вузол та вузол з флюорокарбоном :

Зображення

Крок 4. Беремо силіконову трубочку відповідного діаметру (щоб за звичайних умов вона щільно притискала волосину до цев’я гачка, а в момент засікання риби злітала до вушка) :

Зображення
Зображення

відрізаємо шматок довжиною 3-4 мм та за допомогою голки для в’язання лідкорів одягаємо його на повідок :

Зображення
Зображення

Крок 5. Для виготовлення свого повідка ми будемо використовувати гачки ТМ «Rocket Baits&Tackle» RT-18 (аналог гачків «Wide Gape» ТМ «Korda») :

Зображення

Гачки типу «Wide Gape» характеризуються досить широким зівом, ширина якого в певній мірі порівнювана з довжиною цев’я. Яскравими представниками цієї групи є «ESP Raptor Т-6», «GAMAKATSU G-Carp A1 Specialist X», «SOLAR Extra Wide Gape» ну і, звичайно ж, знамениті вироби компанії «KORDA», які сьогодні представлені наступними моделями : «Hybrid Wide Gape», «Kaptor Wide Gape» (універсального призначення ) та «Міха» (для лову з поверхні).

Гачки цього типу можуть використовуватися як з тонучими, так і з плаваючими насадками в повідках самого різного типу. Чудово засікаючи рибу, вони в той же час здатні легко прихопити трохи донного сміття, тому рекомендується перед закиданням захищати їх жало шматочком ПВА-піни.

Продіваємо гачок в силіконову трубочку, а повідковий матеріал пропускаємо через вушко в напрямку до жала, як показано на фотографії :

Зображення
Зображення
Зображення

Крок 6. Беремо спеціальну лінійку «Solar» та відміряємо потрібну довжину волосини :

Зображення

Крок 7. Після того, як ми вибрали довжину волосини слід міцно притиснути її пальцями до цев’я гачка та почати намотувати «безвузловий» вузол. Разом з тим, слід пам’ятати, що намотування потрібно проводити в сторону, протилежну закінченню вушка (щоб кінець проволоки не травмував повідковий матеріал) :

Зображення

Залежно від розміру гачка, який ми використовуємо, навколо цев’я потрібно проводити 6-10 повних обертів повідкового матеріалу, після чого пропустити його через вушко в напрямку жала та затягнути :

Зображення

Крок 8. Далі робимо огрузку, яку я виконаю за власною методикою. Беремо ковзний груз вагою 1 г та «циганську голку» і за допомогою останньої збільшуємо діаметр отвору груза почергово з обох сторін :

Зображення

Зверніть увагу! Це краще робити на картоні, чи журналі! На фотографії просто показано, як має бути в принципі!

Крок 9. Одягаємо на нитку перший гумовий стопор циліндричної форми :

Зображення

беремо краплину клею, що швидко сохне та наносимо на гумовий стопор :

Зображення
Зображення
Зображення

на верх одягаємо груз :

Зображення

Аналогічним чином одягаємо другий стопор, змащуємо його клеєм та усаджуємо на нього груз :

Зображення
Зображення

Крок 10. Після завершення огрузки повідка приступаємо до зв’язування двох його частин - м’якої плетеної нитки та флюорокарбону :

Зображення

З цією метою використовуються два основних вузла :

1-й варіант - своєрідна модифікація вузла Олбрайта («Albright Knot») :

- з флюорокарбону робимо петлю :

Зображення

- в сформовану петлю просуваємо частину повідка з нитки :

Зображення

- великим та вказівним пальцями лівої руки затискаємо петлю разом з ниткою, а правою - робимо 10 обертів кінця нитки навколо флюорокарбону :

Зображення

- після чого міняємо руки і робимо ще 10 обертів в зворотньому напрямку :

Зображення

- зволожуємо (слиною) та затягуємо вузол :

Зображення
Зображення
Зображення

2-й варіант - вузол Гріннера («Grinner Knot» або «Double Uni Knot») :

- робимо на флюорокарбоні петлю з нитки, обмотавши останній чотири рази :

Зображення

- петлю обережно затягуємо, але не до кінця :

Зображення

- аналогічним чином формуємо петлю з флюорокарбону на нитці, з тією лише різницею, що обертів робимо не чотири, а три :

Зображення

- зволожуємо (слиною) та затягуємо вузол :

Зображення
Зображення

Крок 11. Оскільки наш повідок, для зручності його заміни, буде використовуватися під вертлюжок із застібкою :

Зображення

ми поставити на нього конусну трубочку-протизакручувач (для фіксації) :

Зображення
Зображення

Крок 12. Одягаємо насадку :

Зображення
Зображення

В кінцевому результаті ми отримаємо ось такий повідок :

Зображення

Юрій Тарасюк (Doc, CarpTeam «Doc-Flagman»). Фотографії - Роман Тарасюк (Козак)
Модератор (від латинського moderor - стримувати).

За це повідомлення автора Doc подякували: 4
Carpfisher (21 квітня 2013, 07:53), flagman (03 березня 2013, 22:58), рибалка (05 березня 2013, 17:18), Козак (03 березня 2013, 10:47)
Рейтинг:15.38%
 
Аватар користувача
Doc
 
Повідом.: 2247
З нами з: 06 жовтня 2011, 19:57
Звідки: м.Рівне
Подякував (ла): 1196 раз.
Подякували: 4901 раз.

ROCKET-ШКОЛА. Комбінований повідок...

Повідомлення Doc » 03 березня 2013, 11:24

Зображення

Ще одним різновидом комбінованого повідка є варіант, придуманий Олегом Пєвнєвим :

Зображення

Переваги :

1. Відносна простота виготовлення.
2. Можливість поєднання різних матеріалів :
3. Вертлюжок відіграє роль огрузки.

Недоліки :

1. При використанні з pop-up більшого діаметру (15 мм і >), потрібна додаткова огрузка.

PS.: Оскільки основні елементи даного повідка виготовляються так само, як описано в попередніх статтях, то й дублювати їх я не став.

Юрій Тарасюк (Doc, CarpTeam «Doc-Flagman»)
Модератор (від латинського moderor - стримувати).

За це повідомлення автора Doc подякували: 4
flagman (03 березня 2013, 22:58), рибалка (05 березня 2013, 17:19), Козак (03 березня 2013, 13:06), тімі (03 березня 2013, 21:27)
Рейтинг:15.38%
 
Аватар користувача
Doc
 
Повідом.: 2247
З нами з: 06 жовтня 2011, 19:57
Звідки: м.Рівне
Подякував (ла): 1196 раз.
Подякували: 4901 раз.

Re: ROCKET-ШКОЛА

Повідомлення flagman » 05 березня 2013, 22:34

fishcatch написав:А що це за грузик ви використовуєте на комбінованому повідку? Навіщо він там?

Це угрузка, яку придумав Юра (Doc). Вона служить для угрузки повідка - щоб краще прилягав до дна і для кращого розвертання гачка в нижню губу риби.

За це повідомлення автора flagman подякували: 3
Carpfisher (21 квітня 2013, 07:54), Doc (05 березня 2013, 22:42), рибалка (07 березня 2013, 15:48)
Рейтинг:11.54%
 
Аватар користувача
flagman
 
Повідом.: 337
З нами з: 14 листопада 2011, 22:39
Подякував (ла): 1637 раз.
Подякували: 919 раз.

Re: ROCKET-ШКОЛА

Повідомлення flagman » 05 березня 2013, 22:43

fishcatch написав:Мені здається ,що викорстання свинцевої відгрузки може відлякати карпа , так як вона відбиває світло і має металевий запах, що дуже відлякує коропа! У нас на водоймах він боїться всяких невідомих йому елементів. Я думаю що для цього краще використати мякий свинець від фокса або від інших фірм він дає менший запах і ненабагато дорожчий.

На справді ця огрузка була протестована протягом сезону на багатьох водоймах, і показала пречудовий результат. А от на рахунок ціни, то вона в собівартості виходить близько 1грн ;)

За це повідомлення автора flagman подякували: 4
Carpfisher (21 квітня 2013, 07:54), Doc (05 березня 2013, 22:48), Komandos (14 березня 2013, 18:10), рибалка (07 березня 2013, 15:49)
Рейтинг:15.38%
 
Аватар користувача
flagman
 
Повідом.: 337
З нами з: 14 листопада 2011, 22:39
Подякував (ла): 1637 раз.
Подякували: 919 раз.

Re: ROCKET-ШКОЛА

Повідомлення Doc » 05 березня 2013, 22:48

Ми використовуємо даний метод огрузки вже два роки. Ніяких проблем він не викликав. Оскільки свинець має матову структуру, світла він не відбиває, а при контакті з водою та повітрям окислюється та стає темним. Мій напарник Саша (Flagman) додатково фарбує грузики природним барвником. Щодо запаху - я, звичайно не короп :lol: , але зовсім його не відчуваю. Думаю, короп також :

Зображення
Модератор (від латинського moderor - стримувати).

За це повідомлення автора Doc подякували: 4
Carpfisher (21 квітня 2013, 07:54), fishcatch (05 березня 2013, 22:51), flagman (05 березня 2013, 22:50), рибалка (07 березня 2013, 15:49)
Рейтинг:15.38%
 
Аватар користувача
Doc
 
Повідом.: 2247
З нами з: 06 жовтня 2011, 19:57
Звідки: м.Рівне
Подякував (ла): 1196 раз.
Подякували: 4901 раз.

Re: ROCKET-ШКОЛА

Повідомлення flagman » 05 березня 2013, 22:57

fishcatch написав:Можливо й так ,але мені здається що викоритсання мякого свинцю буде більш доцільним - і зручніше і легше!

Кожен має право вибирати чим йому огружати повідок. І ця огрузка суперова і свинець супер! Я також окрім цієї огрузки використовую дуже часто м"який свинець ;)

За це повідомлення автора flagman подякували: 3
Carpfisher (21 квітня 2013, 07:54), Doc (05 березня 2013, 22:58), рибалка (07 березня 2013, 15:49)
Рейтинг:11.54%
 
Аватар користувача
flagman
 
Повідом.: 337
З нами з: 14 листопада 2011, 22:39
Подякував (ла): 1637 раз.
Подякували: 919 раз.

Далі

Повернутись до ROCKET-ШКОЛА

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron