Нові правила любительського та спортивного рибальства

Нові правила любительського та спортивного рибальства

Повідомлення expert » 22 квітня 2013, 12:27

Востаннє редагувалось expert в 22 квітня 2013, 12:39, всього редагувалось 1 раз.

За це повідомлення автора expert подякували: 5
flagman (22 квітня 2013, 21:31), KacIIep (22 квітня 2013, 20:21), Козак (23 квітня 2013, 15:49), прапор (26 квітня 2013, 21:10), Денис (24 квітня 2013, 11:33)
Рейтинг:19.23%

expert

Повідом.: 1407
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Правила любительського та спортивного рибальства

Повідомлення expert » 22 квітня 2013, 12:37

Запропонований проект нових правил рибальства.
Прошу ознайомитись з текстом і зробити свої пропозиції. які згодом будуть представлені в робочу групу при Агенстві рибного господарства України по розробці нових павил рибальства.
Мене особисто багато зауважень до запропонованих правил, хочу почути вашу думку та ваше бачення нових правил.
expert

Re: Нові правила любительського та спортивного рибальства

Повідомлення expert » 22 квітня 2013, 14:08

Обговорення розпочато тут http://active.lviv.ua/
і тут
http://fishing.vn.ua/forum/viewtopic.ph ... highlight=
expert

Повідомлення yurik » 22 квітня 2013, 22:23

Так , виникає чимало запитань ...
Як на мій погляд , є і негативні і позивні моменти .

Позитивні моменти :
1. Стосовно підводного полювання заборона в темний час доби ( п. 8.4 ) та на зимувальних ямах ( п. 8.5 )
2. Згідно п.8.1 - полювання на спеціально відведених місцях . можна було б взагалі додати до заборони малі природні водойми ( річки Случ , Горинь , Стир , Корчик , Іква і т.д.)
3. п.10 стосовно забрудення водойм та прилеглих територій - варто суттєво посилити відповідальність за "смітники" .

Негативні моменти :
1. П.6.1 - норма вилову для хижих риб ( щука , сом , судак ) не більше 2-х штук - АБСУРД !!!
Як на мій погляд цілком достатньо загальної норми вилову 3 або 5 кг .
2 Ще один АБСУРД - п. 12.4 - забороняється наживляти на гачки живця без його попереднього омертвлення !
Так , я знаю що таке є в Європі , але ловля на живця - це традиційний для нас вид рибалки , доцільніше просто розумно обмежити кількість живцевих снастей .
3. В багатьох пунктах часто зустрічаються слова "особливе розпорядження" , всі ми знаємо , як сьогодні під цей пунктик можна "повісити" що завгодно ( можна завтра прийти на Горинь , а там закрито згідно "особливого розпорядження" ...
4. Правила містять багато суперечливих пунктів , вони мають бути чіткими , зрозумілими і доступними для всіх .
5. П.14.3 - знову ж таки "особливе розпорядження" про "можливий" дозвіл ловлі одною вудкою або спінінгом в період нерестового обмеження ...

За це повідомлення автора yurik подякували: 7
expert (22 квітня 2013, 22:43), fish*hunter (24 квітня 2013, 12:53), Gorunu4 (26 квітня 2013, 12:06), zerik75 (23 квітня 2013, 21:55), прапор (26 квітня 2013, 21:10), вал (28 квітня 2013, 09:15), Юра (23 квітня 2013, 08:15)
Рейтинг:26.92%

yurik

Повідом.: 99
Подякував (ла): 119 раз.
Подякували: 203 раз.

Повідомлення fog » 23 квітня 2013, 20:57

а ще там є розмір гачка 10 мм., як тоді ловити на офсетнік, колебло?

За це повідомлення автора fog подякував:
yurik (24 квітня 2013, 11:18)
Рейтинг:3.85%

fog

Повідом.: 7
Подякував (ла): 2 раз.
Подякували: 4 раз.

Повідомлення yurik » 24 квітня 2013, 11:18

До речі так , ще один негатив !
Тоді і джиг головки виходить не проходять , хіба що тільки мікроджигові ...

За це повідомлення автора yurik подякував:
вал (28 квітня 2013, 09:14)

yurik

Повідомлення вал » 26 квітня 2013, 09:43

Я не знаю,можливо на цьому форумі спілкуються одні "богатые",або проект Правил прочитаний не зовсім уважно,тому,що ми не звернули увагу на дуже важливий пункт 5.2.2.,згідно якого в нас є всі перспективи на всіх привабливих ділянках водойм незабаром перейти на платну рибалку.Думаю,що зауваження ,що таке практикується в багатьох цивілізованих країнах,для України зараз не на часі. Прибутки більшості українців заледве перекривають їх видатки,тому можливий соціальний протест проти додаткових зборів. Користувачам дозволяється самостійно встановлювати плату за видачу відлювальних карток.Це означає,що Правила не обмежуватимуть "апетитів" майбутніх користувачів.
Я вважаю-це основне на що нам, простим рибалкам, треба звернути увагу,хоча зрозуміло,що в запропонованому проекті багато інших недоречностей,які я упускаю,щоб не втомлювати шановних форумчан лишньою читаниною.
Якщо федерація знайде можливим підтримати цю думку,пропоную написати звернення до Кабінету Міністрів,можливо -президента,з пропозиціями,як це зробили в свій час рибалки Росії,добившись відміни платної риболовлі.
Якщо таке звернення буде написане,готовий спеціально приїхати до Рівного,щоб його підписати.

За це повідомлення автора вал подякували: 6
Gorunu4 (26 квітня 2013, 12:08), Komandos (26 квітня 2013, 13:22), yurik (26 квітня 2013, 20:18), КОТ БАЮН (28 квітня 2013, 14:42), прапор (26 квітня 2013, 21:13), Юра (26 квітня 2013, 10:57)
Рейтинг:23.08%

вал

Повідом.: 6
Подякував (ла): 9 раз.
Подякували: 13 раз.

Повідомлення expert » 26 квітня 2013, 14:04

вал написав:Я не знаю,можливо на цьому форумі спілкуються одні "богатые",або проект Правил прочитаний не зовсім уважно,тому,що ми не звернули увагу на дуже важливий пункт 5.2.2.,згідно якого в нас є всі перспективи на всіх привабливих ділянках водойм незабаром перейти на платну рибалку.Думаю,що зауваження ,що таке практикується в багатьох цивілізованих країнах,для України зараз не на часі. Прибутки більшості українців заледве перекривають їх видатки,тому можливий соціальний протест проти додаткових зборів. Користувачам дозволяється самостійно встановлювати плату за видачу відлювальних карток.Це означає,що Правила не обмежуватимуть "апетитів" майбутніх користувачів.
Я вважаю-це основне на що нам, простим рибалкам, треба звернути увагу,хоча зрозуміло,що в запропонованому проекті багато інших недоречностей,які я упускаю,щоб не втомлювати шановних форумчан лишньою читаниною.
Якщо федерація знайде можливим підтримати цю думку,пропоную написати звернення до Кабінету Міністрів,можливо -президента,з пропозиціями,як це зробили в свій час рибалки Росії,добившись відміни платної риболовлі.
Якщо таке звернення буде написане,готовий спеціально приїхати до Рівного,щоб його підписати.

На скільки я відслідковую думки рибалок, то ви перший , хто звернув увагу на перспективу платного рибальства на водоймах загального кристування.Проблем рибалкам любителям нові правила додадуть не малих, якщо в такій редакції будуть прийняті. На початку травня на Громадській Раді при Державному Агенстві рибного господарства України буде розглядатись проект "Правил рибальства". Як член робочої групи я спробую вплинути на ситуацію. На скільки мені відомо прект "правил" підготовив Інститут Рибного Господарства України без залучення експертів рибалок чи підводних мисливців.
Якщо на засіданні Громадської ради мені не вдастся аргументовано переконати керівництво Агенства переглянути та вдосконалити проект "Правил" прийдеться йти іншим шляхом задля захисту прав рибалок.

За це повідомлення автора expert подякували: 3
Gorunu4 (06 травня 2013, 17:27), КОТ БАЮН (28 квітня 2013, 14:41), вал (28 квітня 2013, 09:09)
Рейтинг:11.54%

expert

Повідомлення yurik » 26 квітня 2013, 20:24

"... дуже важливий пункт 5.2.2.,згідно якого в нас є всі перспективи на всіх привабливих ділянках водойм незабаром перейти на платну рибалку. "

Дуже слушний момент , я коли читав правила , то видно сприйняв його так , як і мабуть більшість більшість з тих , хто читав , я подумав що йдеться про платні водойми !
А виявляється , що все має шанс стати платним !!!!!
Знову ж ті самі "особливі розпоряждення" ....................................................................
Тому добре , що цей проект правил виставлений на обговорення , головне щоб це дало результат !...
Можливо ще хтось помітить суперечливі ситуації .

За це повідомлення автора yurik подякував:
вал (28 квітня 2013, 09:11)

yurik

Повідомлення ксі » 27 квітня 2013, 16:15

Щось на сайті ТОФРС тільки я один обговорюю проект Правил, тому вирішив підключитись до Вас.

13. Місця заборони лову водних біоресурсів.

Забороняється лов водних біоресурсів впродовж всього року:
........
- у верхніх та нижніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів;

- б'єф - ділянка річки, каналу, водоймища вище або нижче водопідпірної споруди (греблі, шлюзу і т. ін.). (Тлумачний словник української мови)

Уявимо греблю Тернопільського озера, згідно проекту Правил риболовля буде заборонена нижче по течії р.Серет на відстанні 500м і по ширині самої греблі плюс 500м в обидві сторони від неї. Як Вам така пропозиція?
Їдем дальше...Став в с.Кам'янка, Теребовлянського р-ну - 500м від греблі заборона, а там і 300м немає, що і де будемо ловити?
На мою думку ця норма це повний маразм. Можу ще зрозуміти цю норму по відношенню до велетенських гідроспоруд на р.Дніпро, але не по відношенню до тисяч гідроспоруд на невеликих річках, або гребель десятків тисяч ставків.

7. Вимоги щодо проведення змагань зі спортивного рибальства

7.1. Змагання зі спортивного рибальства проводяться в порядку загального використання водних біоресурсів на водоймах, визначених у встановленому порядку для здійснення любительського рибальства відповідно до положення про ці змагання, цих Правил, вимог законодавства у сфері фізичної культури та спорту.
....
7.5. Забороняється проведення змагань зі спортивного рибальства:
- під час нерестової заборони на вилов риби;
- на одній ділянці водойми частіше ніж один раз на півроку.

1. Як зрозуміти цю заборону? Любительське рибальство дозволено згідно встановленого порядку в нерестовий період на спеціально визначених ділянках, при цьому риба любителем згідно норм вилову забирається, а спортивні змагання заборонено, хоч правила проведення спортивних змагань з риболовного спорту зобов'язують кожного спортсмена представляти до зважування тільки живу і не ушкоджену рибу, яка після зважування негайно відпускається в водойму (нажаль окрім зимових змагань).
Пропозиція: Дозволити проведення спортивних змагань згідно встановленого порядку в нерестовий період на спеціально визначених ділянках.
2. Необхідно більш детально опрацювати п.7.5 щодо заборони проведення змагань на одній ділянці водойми частіше ніж один раз на півроку. Як тоді проводити Чемпіонати та Кубки України без попереднього проведення обласних змагань на даній водоймі?

В пункті 3 проекті Правил необхідно змінити визначення Підводне полювання.

3. Визначення термінів.
....
....
Підводне полювання – вид любительського та спортивного рибальства, при якому пошук та лов (добування) риби та інших водних біоресурсів здійснюється шляхом повного занурення рибалки-любителя у водне середовище.

Підводне полювання ніколи не відносилось до спортивної рибалки, тому слова ... та спортивного .... необхідно виключити.
ЗображенняЗображення

За це повідомлення автора ксі подякував:
вал (28 квітня 2013, 09:13)

ксі

Повідом.: 146
Подякував (ла): 7 раз.
Подякували: 46 раз.

Далі

Повернутись до Рибоохорона

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість