Нерест

Нерест

Повідомлення expert » 26 березня 2013, 18:50

НЕРЕСТ - 2013ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБОНО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИУПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ, ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ

ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА В

РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІН А К А З25 березня 2013 року м. Рівне № 40 - ОДПро встановлення весняно-літньої заборони

на лов риби, інших водних біоресурсів у

рибогосподарських водних об’єктах,

підконтрольних Рівнерибоохороні на 2013 рікВідповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пп. 8.1, 8.2, 8.3 «Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України» затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18 березня 1999 року за № 33 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 травня 1999 року за № 326/3619 та п. 3.14, 4.4, 4.14.3 „Правил любительського та спортивного рибальства” затверджених наказом Держкомрибгоспу від 15 лютого 1999 року за № 19 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28 квітня 1999 року за № 269/3562,НАКАЗУЮ:1. Заборонити здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання у такі строки:

- з 11 квітня по 30 травня – на річках області;

- з 11 квітня по 20 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;

- з 11 квітня по 10 липня – в придаткових водах річок.

2. Заборонити лов раків у водоймах підконтрольних управлінню в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок в такі строки:

- з 11 квітня по 10 липня;

- з 20 серпня по 30 вересня;

3. Інспекторському складу управління:

- проінформувати місцеві органи влади, зацікавлені установи та організації, про встановлення вищезгаданих заборон і розробити конкретні заходи щодо охорони нерестуючої риби та інших водних біоресурсів на територіях ввірених їм структурних підрозділів;

Взяти під особистий контроль:

- спрацювання рівнів води в Млинівському, Хрінницькому та інших водосховищах, річках Прип’ять, Горинь, Стир, Іква, Случ ставках загальнодержавного значення;

- використання водних біоресурсів у водоймах, що перебувають у користуванні на умовах оренди та тих, що готуються до передачі в оренду.

- проведення у рибогосподарських водних об’єктах та прибережних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт та інших видів робіт, що можуть негативно вплинути на стан водних біоресурсів та нерестовищ.

4. Сектору іхтіології та регулювання рибальства спільно з інспекторським складом управління:

- проводити постійний контроль за недопущенням спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах та у водоймах спеціальних товарних рибних господарств на період нересту;

- систематично вести спостереження за ходом нересту, станом та запасами іхтіофауни у водних об’єктах підконтрольних управлінню, шляхом проведення науково-дослідних та контрольних ловів.

5. Широко оповістити населення через засоби масової інформації (газети, радіо, телебачення) про встановлення забороненого нерестового періоду а також про заборону пересування по нерестовищах плавзасобів і розглядати таке пересування як порушення Правил любительського і спортивного рибальства.

6. У відповідності до Правил любительського і спортивного рибальства, дозволити любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом.

Примітка: нерестовищами вважати мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки.

7. Заборонити громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.


Начальник управління Філончук Л.М


Більш детальніше на сайті держрибоохорони http://rivneruboohorona.io.ua/story

За це повідомлення автора expert подякували: 5
Doc (26 березня 2013, 19:36), flagman (26 березня 2013, 20:01), KacIIep (26 березня 2013, 21:05), рибачок (12 квітня 2013, 11:37), тімі (26 березня 2013, 20:46)
Рейтинг:19.23%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 17 квітня 2013, 09:51

Нерест идет по стране…Ассоциация рыболовов Украины

Начался нерест рыбы. А вместе с ним и активизировались браконьеры. В погоне за «легкими деньгами» на убийстве беременной икряной рыбы, они окутывают сетями места где рыба массово сбивается в стаи возле своих традиционных мест нереста.
За последние годы человек много гадостей сделал водоемам. Нередки случаи, когда озера и пруды спускаются, выбирается из низ вся рыба, а сами водоемы после этого бросают, тем самым обрекая их на гибель.
Малые реки перекрываются дамбами и плотинами. Почему-то каждый сельский голова протекающею по территории сельсовета реку считает своей собственностью. Ее перекрывают дамбой. А получившиеся в результате этого варварства и издевательства над водоемом, затоны, разливы – отдают за смешные деньги в аренду свату, брату, для абсолютно непонятных целей – «или ноги мыть, или рыбу разводить…» А река лишившись течения погибает!
О больших реках и говорить не приходиться… Береговая линия застраивается «хатынками», некогда живописные берега вгоняются в бетон. На месте природных нерестилищ, пойменных лугов появляются на насыпных территориях садовые кооперативы и всякого рода «товарищества»… О качестве воды в реках и говорить не приходиться. На их берегах стоят мегаполисы со своими стоками жизнедеятельности человека, а так же металлургические и химические гиганты со своими производственными сливами. Из-за строительного ажиотажа из рек устраивают песчаные карьеры. Земснаряды вырывают на их дне мертвые раны-впадины, которые природа пытается затянуть за счет обрушения берегов. Ямы на дне реки становятся мигрирующими… затянувшись здесь они могут появиться в другом месте, этот процесс не прогнозируем.
Река с каждым днем все больше и больше теряет возможность самовосстановления и самоочищения своих вод из-за бесхозяйственной, преступной деятельности человека.
Вода в реках напоминает коктейль из всей таблицы Менделеева. А ведь это среда обитания рыбы! Разве может в нездоровой среде вырасти полноценный здоровый организм?!
Все годы Независимости не проводились мелиоративные работы по расчистке от заиливания, зарастания природных нерестилищ. В итоге их количество сократилось в разы!

Природа стала зависимой от человека. И поэтому в этот трепетный и сокровенный для рыбы час – время нереста, ей нужна наша помощь и защита. Помощь в установке искусственных нерестилищ. Так как в местах традиционного нереста вместо природных нерестилищ рыбу ждет зацементированные причалы яхт клубов или частных домов… Защита и охрана рыбе потерявшей чувства опасности, массово скопившейся возле нерестилищ, крайне необходима от браконьеров разрывающих ее драчами, подводными гарпунами, сетями…

Очень важно, чтобы общество встало на защиту будущего водоемов. Ведь от того, как пройдет нерест, зависит, будут ли водоемы живыми и станут ли радовать нас серебряным блеском чешуи выпрыгивающей из воды молоди рыбы на рассветной зорьке.
Сейчас необходимо рука об руку с государственными природоохранными и правоохранительными структурами не позволить разгулу браконьерства. Очень важны в этот период сообщения Рыболовов о фактах преступлений на водоемах, которым стали свидетелями на телефон «Горячей Линии».

****
Рыболовы сообщают…

Такое ощущение, чем ближе нерест, тем более раскаленными становятся телефоны «Ассоциации рыболовов Украины» от сообщений со всех уголков страны о фактах браконьерства. Стараемся отреагировать на сигнал моментально. Сразу же информируем территориальные органы рыбоохраны. Если в этой местности есть отделение Ассоциации, то общественники совместно с рыбинспекцией, милицией, сотрудниками прокуратуры выезжают на место нарушения.

Небольшой обзор последних нескольких дней…

Николаевская область. Южноукраинск. Александровская плотина.

Сначала был звонок от главного редактора журнала «Рыболовный Мир» о том, что член сборной страны именитый «карпятник» обратился в журнал с сообщением о беспределе, которые творят подводные охотники на его родном водоеме. Созвонившись напрямую со Станиславом (заявитель) уточнили детали происходящего.

На протяжении последних лет местные жители становятся свидетелями жестокого истребления рыбы подводными охотниками. И это происходит в несколько этапов. Сейчас беременный судак массово скопился возле плотины, чем и пользуются подводники. Ныряют ночами, не стесняясь с аквалангами, под свет фонарей идет расстрел икряной рыбы. Выходят из воды эти «особи» обвешанные разорванными гарпуном судаками из которых вытекает икра. Это убийство происходит регулярно.
Общеизвестно, что судак отложив икру охраняет ее находясь рядом с ней, обмахивает ее своим хвостом не давая икре заилиться. Эти подводные мрази не гнушаясь какими-то моральными принципами «снимают» судаков прямо с их кладок, обрекая тем самым икру на гибель.

Местные жители уже доведены до отчаяния и готовы самостоятельно взять в руки вилы, чтобы достойно наказать всю эту подводную шушеру.

Расстрелу подвергаются и другие виды рыб.
Что самое любопытное, что этих «убийц-ихтиандров» все знают. Это довольно не бедные люди, да и не обделены образованием – один майор милиции, второй подполковник МЧС, третий зам.начальника охраны ГЭС… а вокруг них сбились в «кучку» еще десятка полтора подводников (такой себе Клуб по интересам).
.
За последние годы этот регулярный подводный расстрел рыбы нанес численности рыбьих стай катастрофический урон.

Представьте себе, как возмущено местное население и какие ужасные последствия для аборигенной рыбы нанесли эти подводные мясники, что Рыболовы сеточников, браконьеров с хватками считают «детским лепетом» минимально наносящем ущерб рыбьему поголовью.

Получив сигнал от Ассоциации рыболовов Украины Управление рыбоохраны в Николаевской области выслало на место две опергруппы. Всю ночь просидев вместе с местными Рыболовами в засаде, так и не смогли застать подводников. Или информация стала им доступной о готовящемся рейде… или через чур высокая в эту ночь была вода, поток которой был для подводников мутный. Собрав всю необходимую информацию – фамилии, номера машин, приблизительное время совершения преступления – договорились, что местные Рыболовы, которые почувствовав поддержку распрямили «плечи», тут же сообщат как эти подводные «нелюди» появятся на водоеме.

С этими УРОДАМИ будет покончено. И сделано это будет очень жестко!

P.S. Друзья! Форумчане!
Кто с этих мест? Давайте вместе наведем порядок у Вас дома! Подключайтесь. Сообщайте о фактах подводного беспредела в Вашем регионе. Не хотите идти самостоятельно в рейд вместе с гос.органами – не надо! Просто сообщите о тех фактах нарушений на водоеме, которым стали свидетелем. Чем своевременней и более детально будет Ваше сообщение, тем больше шансов на то, что браконьеры понесут заслуженное наказание.


****
Запорожская область. Кушугум. Село Осетровка.

Роман сообщил об активизации браконьеров. Каждую ночь тишину разрывают их моторы. Вообще Кушугум считается самым браконьерски-криминальным на всей акватории Каховского водохранилища.

Отреагировали на сигнал сразу же. В рейд выехала опергруппа Запорожрыбоохраны и два экипажа общественных дружинников Ассоциации рыболовов Украины.

Браконьеров встретили на берегу с уловом и сетями. Были задержаны две лодки, четыре человека, 11 сетей, в общей сложности 82 килограмма рыбы. Сумма нанесенного ущерба для одних составила 19 580 грн., для вторых 16 750 грн. Материалы переданы в следственные органы для возбуждения по ним уголовных дел.

Для браконьеров это была неожиданностью встреча с рыбоохраной и рыболовной общественностью ночью на берегу водохранилища. Через чур вольготно они себя чувствовали. Браконьеры сначала начали хамить, чуть не дошло до открытого противостояния. Но, поняв, что на «горло» здесь не возьмешь, что попали крепко и будут наказаны по всей строгости, и «крыши» не помогут, а если сопротивляться будут, то тут же будет вызван наряд милиции и в итоге кроме штрафов и денежных компенсаций за нанесенный ущерб, придется отсидеть, минимум, пятнадцать суток… сразу же стали спокойными.

Конечно, этот рейд малый эпизод в борьбе с браконьерством. Браконьеры окутали своими сетями все водоемы страны. И это в первую очередь происходит от чувства безнаказанности - коррумпированности проверяющих органов, мизерности сумм штрафов за убийство всего живого в наших водоемах, но и так же от нашего с Вами равнодушия, когда проходим делая вид, что не замечаем факта преступления на реке. Все эти факторы и дали почувствовать браконьерам себя хозяевами водоемов. Хватит это терпеть! Необходимо начинать бороться за свои водоемы! Самые активные могут устраивать рейды привлекая к ним природоохранные и правоохранительные структуры. Помните, при присутствии общественности гос.органы начинают добросовестно выполнять возложенные на них обязательства. Не хотите идти в рейды? Не надо. Но, нельзя оставаться равнодушным при виде браконьерского надругательства над водоемами. Необходимо о всех противозаконных фактах, которым Вы стали свидетелем, тут же сообщить на телефон «Горячей Линии». Только наша активность заставит четко без перебоев заработать оперативность реагирования на наши сообщения!!!!

P.S. Для более эффективной рыбоохраны во время нереста рыбы Ассоциация рыболовов Украины выставила две плавучие базы круглосуточного дежурства на Каховском водохранилище.

****
Киевская область. села Летки и Пуховка. Десна.

Сигнал о том, что браконьеры ставят сети на Десне в районе села Летки, напротив базы отдыха поступил от Андрея Амосова.

Выехавшая на место опергруппа вместе с общественниками задержали двоих граждан, которые на самодельной деревянной лодке с подвесным пятисильным двигателем ставили сети. Но они одними поставленными сетями не ограничились и начали ловить рыбу в «сплав». В результате у них изъято рыба: плотва – 74 шт., судак – 1 шт., лещ – 3 шт., окунь – 4 шт. одна сеть предназначенная для лова в сплав и 6 сетей по 75 метров каждая. Сумма нанесенного ущерба составила 7 106 грн. Лодка и двигатель арестованы до решения суда.
Многие Рыболовы знают эти края на Десне. На рыбалку туда приезжают многие. Рыбные места. Поэтому браконьеры всех мастей так и «тянутся» к ним.

На следующее утро, чтобы более основательную сделать зачистку данной акватории выехали в тот район уже в более расширенном составе: две опергруппы и две машины общественных инспекторов Ассоциации рыболовов Украины.

Давно был в тех местах и неприятно поразился произошедшим переменам. Заливы Десны, которые всегда считались природными нерестилищами рыбы, замывают и застраивают. На их берегах появились всякие садовые кооперативы. А судя по тем многомиллионным «хатынкам», которые стоят по берегам заливов, можно судить, кто является членами этих садовых «товариществ»…

Нерест. Село Пуховка. Вся хозяйственная деятельность на водоемах строго запрещена… Но, не тут-то было… Прямо посреди нерестилища стоял работающий земснаряд. Ясное дело, что грохот этой «железяки» не позволит рыбе пройти к месту своего традиционного нереста. Перед «баблом» сегодня редко что может устоять… Вот и работяги с Закарпатья, которым плевать на Деснянскую рыбу – они приехали сюда зарабатывать деньги, и не намеренны простаивать из-за какого-то нереста… Мало того, что убивалось природное нерестилище – земснаряд превращал его в котлован с десятиметровой глубиной, так еще, чтобы окончательно уничтожить нерестилище его мелководье засыпалось четырех метровым слоем песка, под очередной «дачный» участок…

Земснаряд остановлен и опечатан. Материалы по нему направлены в природоохранную прокуратуру.

Еще один факт «вседозволенности» обнаружили там. Это наглядный пример того, что чиновники считают, что Закон действует выборочно, и к ним он ни какого отношения не имеет… Возле каждого дома стоящего на берегу тянулись поплавки сетей… В них трепыхались караси, окуни, плотва… Все сети были в икре… Гнусное зрелище. Охранники и строители этих «маеточков» все ставили сети. Жадности не было предела… Сети порой стояли поперек друг друга. В двух заливах вынули из воды почти километр сетей, в основной своей массе это были «китайки» 15-20 метровые.

Закончив с заливами, пересели на лодки и начали тралить Десну. За пару часов сняли 8 сетей стоявших вдоль камыша. Рыбы в сетях было мало, видно недавно их поставили, или еще не начался массовый ход рыбы, через чур прохладная, а так же высокая вода. Но глядя в окно сегодня, понимаешь, что еще пару дней подержится такая погода и вода прогреется, а значит и рыба массово двинется на нерест. Нужно быть готовым к усиленной круглосуточной охране водоемов.

Как только стемнело, пришли сообщения, что выше по течению в селе Летки начали спускаться в сплав. Одна группа поехала на берегу контролировать выход браконьеров с уловом. А две лодки переместились в зону сплава. В итоге слаженных действий задержали две бригады браконьеров на воде ловивших в сплав. А одну бригаду на берегу, когда она выгружала улов и сети.

Молва о присутствии рыбоохраны на водоеме разнеслась быстро. Десна погрузилась в тишину, больше не слышны были в эту ночь на ней звуки двигателей браконьерских лодок. Наверное, это самое большое достижение рейда – хоть на одну ночь, но сохранить в неприкосновенности природу от браконьеров!


Вот так прошли эти несколько дней. Результативность этих рейдов благодаря Вашим своевременным сообщениям. Чем больше общественность под свой контроль будет брать участков водоемов, тем все меньше и меньше останется «темных, глухих» мест для браконьеров. Браконьер боится яркого света общественности. Ему, как таракану нужна тьма. Наше неравнодушие и своевременное сообщение на телефон «Горячей Линии» о преступлениях на водоемах, они, как для браконьеров, так и для их «крыш», как дихлофос для тараканов.

За це повідомлення автора expert подякували: 2
flagman (17 квітня 2013, 21:01), Muksun (17 квітня 2013, 14:03)
Рейтинг:7.69%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 19 квітня 2013, 11:51


За це повідомлення автора expert подякували: 4
Баракуда Діма (15 березня 2015, 05:36), Gorunu4 (19 квітня 2013, 12:12), Komandos (19 квітня 2013, 16:40), vladlenuch (19 квітня 2013, 21:49)
Рейтинг:15.38%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 27 березня 2014, 23:25

Відповідний наказ видав начальник управління Держрибоохорони у Рівненській області Леонід Філончук.

Відповідно до Законів України про рибне господарство, забороняється здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання у такі строки:

- з 11 квітня по 30 травня – на річках області;
- з 11 квітня по 20 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;
- з 11 квітня по 10 липня – в придаткових водах річок.

Забороняється лов раків у водоймах підконтрольних управлінню в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок в такі строки:

- з 11 квітня по 10 липня;
- з 20 серпня по 30 вересня;

Під особливим контролем будуть перебувати Млинівське, Хрінницьке та інші водосховища, річки Прип’ять, Горинь, Стир, Іква, Случ та ставки загальнодержавного значення.

Також громадянам та організаціям забороняється користуватися та пересуватися плавзасобами в межах нерестовищ.

Рибалити можна тільки у відповідності до Правил любительського і спортивного рибальства. Дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ (мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки) одною поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом.

Постанова уряду України щодо штрафів за незаконний вилов риби:

Судак – 510 грн.
Краснопірка – 68 грн.
Плітка (плотва) – 85 грн.
Лин (Линок), Короп – 119 грн.
Лящ – 170 грн.
Язь – 136 грн.
Щука – 340 грн.
Сом – 425 грн.
Товстолобик – 255 грн.
Карась, окунь – 85 грн.

ДОВІДКА:

За нехтування Законів та правил громадяни та посадові особи несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. На даний час порушення правил рибальства (за статею 85 ч. 3 та ч. 4 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 34 грн. (за дрібне порушення) до 680 грн. (за грубе порушення) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб від 170 грн. до 850 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої. А порушення норм і правил, внаслідок чого настає істотна шкода водним живим ресурсам у відповідності до ст. 249 Кримінального кодексу України карається штрафом до 1700 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - караються штрафом від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

За це повідомлення автора expert подякував:
zerik75 (28 березня 2014, 08:01)
Рейтинг:3.85%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення пітон » 28 березня 2014, 11:28

З вище викладеного документу слідує, що рибалити з човна можна по10.04.14р включно ?
Аватар користувача
пітон
 
Повідом.: 30
З нами з: 27 січня 2012, 16:17
Звідки: Рівне
Подякував (ла): 48 раз.
Подякували: 15 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 28 березня 2014, 16:26

Я вибачаюсь виклав старий наказ. Ось новий на 2014 рік

http://rivneruboohorona.io.ua/s743577/p ... a_2014_rik
На рахунок човнів, то це питання регулює Держрічфлот.

За це повідомлення автора expert подякували: 2
Сергій - SereoS (30 березня 2014, 09:02), КОТ БАЮН (31 березня 2014, 12:16)
Рейтинг:7.69%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення Сергій - SereoS » 30 березня 2014, 09:01

З 11 червня на басов кут можна випливати човном???
Сергій - SereoS
 
Повідом.: 8
З нами з: 18 лютого 2013, 20:40
Подякував (ла): 8 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 14 березня 2015, 12:04

Рівнерибоохорона провела спільну нараду з громадськими організаціями рибалок-любителів


13 березня 2015 року в приміщенні Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області була проведена нарада з рибалками-любителями. У нараді взяли участь представники Мисливсько-рибальського клубу «Сокіл»; Рівненської обласної організації Українського товариства рибалок та мисливців; ГО рибалок «Сазан»; Рівненська гарнізонна рада ТВМР ЗС ЗРУ; ГО рибалок- любителів Сарненського району; ГО Мисливсько-рибальський сякий «Рись», ГО клуб підводного полювання «Гарпун»; ГО клуб підводних мисливців та рибалок «Баракуда»; Рівненська обласна федерація риболовного спорту; Рівненський обласний клуб підводного спорту «Случ».
Метою заходу було налагодження партнерських зв’язків територіального органу рибоохорони в Рівненській області із рибальською громадськістю регіону задля збереження та раціонального використання водних біоресурсів області.
На нараді були обговорені наступні питання:
1) якість роботи Рівнерибоохорони за 2014 рік;
2) перспективи співпраці органів рибоохорони та громадських об’єднань рибалок-любителів;
3) вдосконалення законодавчої бази;
4) нерестова заборона на вилов водних біоресурсів у 2015 році;
В результаті обговорених проблемних питань окреслено загальні риси створення базової моделі співпраці між всіма переліченими організаціями, кінцевим результатом якої буде відновлення та розвиток Рівненщини, збереження та примноження рибних запасів природних водойм області.
ЗображенняЗображенняЗображення

За це повідомлення автора expert подякували: 3
Doc (14 березня 2015, 16:20), Komandos (15 березня 2015, 07:44), тімі (14 березня 2015, 21:03)
Рейтинг:11.54%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 14 березня 2015, 12:06

Нерест не за горами


По закінченню холодів як завжди наступає весна. Весна – це пора, коли прокидається не лише природа, а й все живе. А особливо від зимових холодів прокидаються водні жителі. Природним процесом у водних біоресурсів є їх природне відтворення (відкладання ікри), а отже розмноження. А нерест є проявом класичного річного біоритму риб. Тож поки він не розпочався в повному обсязі Рівнерибоохорона хотіла б детальніше зупинитися на основних аспектах цього процесу, а також особливостях нересту окремих видів риб, особливо тих, які мешкають у водоймах Рівненської області.
Отже нерест… простими словами, це викидання рибами статевих продуктів — зрілої ікри з подальшим заплідненням. У більшості риб запліднення ікри зовнішнє, поза тілом самки, у воді, в певних місцях — нерестовищах, де умови сприятливі для розвитку потомства. Варто зазаначити, що під час нересту водні біоресурси надзвичайно вразливі та практично беззахисні перед небезпекою. Основними передумовами для настання нересту являються температурний чинник, кисневий режим, наявність субстрату для відкладання статевих продуктів, наявність партнера. Без хоча б одного із цих чинників нерест неможливий.
Залежно від часу і місця ікрометання риби поділяються на наступні групи:
1) що метають ікру пізньої осені і зими : озерна форель, сиг, минь, струмковий голець;
2) що метають ікру навесні: райдужна форель, харіус, лосось дунайський, щука, судак, жерех, підуст, головач;
3) що метають ікру влітку: сом, короп, линь, вусач, голавль, лящ, карась, плітка, краснонопірка;
4) що метають ікру на водні рослини: усі білі риби;
5) що метають ікру на гравій: усі лососеві.
Так, як вказано було вище ключову роль для настання нересту є сприятливі температурні показники, проте для усіх видів риб цей показник індивідуальний. Наприклад: для сома, товстолоба - 20°С; для коропа, сазана – 18°С; для карася – 14°С; для ляща – 12°С; для окуня та щуки - 7°С.
Тож на сонові вище викладеного можна сказати про те, процес нересту надзвичайно складний, але необхідний, без якого неможливе природне відтворення. Риби здатні відтворюватись самостійно. Проте людська діяльність ускладнює умови відтворення риб, а то й знищує їх. Тому про нерест і його результативність необхідно турбуватись не лише водним біоресурсам, а й людині. Застерігаємо недобросовісних рибалок пам’ятати про цей надважливий період у житті водних біоресурсів та не зловживати вибуховими, забороненими або промисловими знаряддями лову. Лише Ваша свідомість та громадська позиція дозволить зберегти природні запаси нашої держави.
Про терміни весняно-літньої заборони на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Рівнерибоохороні у 2015 році буде повідомлено пізніше.

За це повідомлення автора expert подякували: 4
Баракуда Діма (15 березня 2015, 05:36), Doc (14 березня 2015, 16:20), Komandos (15 березня 2015, 07:44), тімі (14 березня 2015, 21:02)
Рейтинг:15.38%
 
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Re: Нерест

Повідомлення expert » 23 березня 2015, 13:33

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ, ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА
В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Н А К А З

13 березня 2015 року м. Рівне № 10-ОД


Про встановлення весняно-літньої заборони
на лов риби, інших водних біоресурсів у
рибогосподарських водних об’єктах,
підконтрольних Рівнерибоохороні на 2015 рік

Відповідно до наказу Держрибагентства України № 4 від 04.03.2015 року «Про заходи щодо встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України у 2015 році», та у відповідності до статей 10, 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», ст. 38 Закону України «Про тваринний світ» та керуючись пунктами 8.1., 8.2., 8.3. Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України № 33 від 18.03.1999 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 326/3619 від 25.05.1999 року, пунктами 3.14., 4.4., 4.14., 4.14.3., 5.3. Правил любительського та спортивного рибальства затверджених наказом Держкомрибгоспу України № 19 від 15.02.1999 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 269/3562 від 28.04.1999 року, пунктами 4.23., 6.19., 9. Положення про Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області, що затверджене наказом Держрибагентства України № 215 від 19.04.2012 року з метою здійснення державного контролю за охороною водних біоресурсів під час їх природного відтворення, сприяння збільшенню їх запасів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю Рівнерибоохорони,

НАКАЗУЮ:

1. Заборонити здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів у водних об’єктах Рівненської області на час ходу риби на нерест і на період ікрометання в такі строки:
- з 01 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 01 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;
- з 01 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
2. Заборонити лов (добування) раків у водних об’єктах Рівненської області в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок в такі строки:
- з 01 квітня по 30 червня;
- з 20 серпня по 30 вересня.
3. Нерестовищами вважати ділянки водойм де відбувається нерест риб, зокрема:
- мілководні, зарослі м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;
- глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;
- стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.
4. Дозволити любительське рибальство, на водоймах загального користування та водоймах закріплених за громадськими організаціями, що об’єднують рибалок любителів, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом.
5. Заборонити громадянам, підприємствам, установам та організаціям використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
6. Відділу охорони водних біоресурсів (Шулім В.Л.), сектору оперативної роботи (Ціхоцький В.Ф.) забезпечити контроль щодо:
- забезпечення виконання заходів щодо збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період;
- проведення постійного контролю за недопущенням спеціального та незаконного використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах на період нересту;
- проведення у рибогосподарських водних об’єктах та прибережних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт та інших видів робіт, що можуть негативно вплинути на стан водних біоресурсів та нерестовищ;
- спрацювання рівнів води в Млинівському, Хрінницькому та інших водосховищах, річках Прип’ять, Стир, Горинь, Іква, Случ, ставах загальнодержавного значення;
- систематичного ведення спостережень за ходом нересту та щомісячною подачею відповідної інформації до сектору іхтіології та регулювання рибальства;
- оповіщення населення через засоби масової інформації (газети, радіо, телебачення, мережу Інтернет) про встановлення забороненого нерестового періоду у взаємодії з діловодом (Єнич Ю.В.).
7. Сектору іхтіології та регулювання рибальства (Орел А.М.) узагальнювати та надсилати до Головрибводу інформацію про хід нересту водних біоресурсів у підконтрольних водних об’єктах області (щомісячно на 1 число в період нерестової заборони).
8. Заступнику начальника управління (Мосніцький В.О.), головному спеціалісту із запобігання та протидії корупції (Берчак Л.Ф.) із залученням інших співробітників Рівнерибоохорони, за необхідності, здійснювати перевірки організації та ефективності роботи з охорони, відтворення та використання водних біоресурсів на період встановлення весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.
9. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Начальник управління Л.М. Філончук
Аватар користувача
expert
 
Повідом.: 1407
З нами з: 03 жовтня 2011, 21:18
Подякував (ла): 977 раз.
Подякували: 1779 раз.

Далі

Повернутись до Рибоохорона

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron